www.soudek.cz
Akce a koncerty | Kde nás najdete? | Rezervace |  facebook | Kontakt |
 
     
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 


 

V neděli 15. října 2000 proběhla na Parukářce

III. DRAKIÁDA


      Již ve středu odpoledne to v hospodě na Parukářce vypadalo jako v kroužku dovedných rukou. Tatínci u piva stavěli svým dětem draky, aby ještě před nedělním finálem stačili odstranit všechny nedostatky.


      Na III. ročník drakiády se pečlivě připravilo i počasí. Krásný teplý podzimní den a příznivý vítr přilákal na Vrch sv. Kříže velké množství dětí i dospělých, kteří s sebou přinesli mnoho nádherných draků. Mezi nimi kralovali ručně zhotovené modely různých velikostí, barev a tvarů. Snad nejvíce zaujal všechny přihlížející pokus s létajícím deštníkem. Dráty byli těžké a tak se museli na místě odstranit a nahradit zapůjčenými dřevěnými laťkami. Nakonec to přece jenom vyšlo a deštník několikrát vzlétl.


      Do oficiální soutěže, za účasti televizní kamery a reportérky TV3, která o dění na Parukářce informovala v hlavním zpravodajském pořadu, se přihlásilo 28 draků. Soutěžícími byly především děti. Ty se startovním číslem obdrželi i sladký pamlsek. Porota měla velmi těžkou úlohu a tak nakonec udělovala, k nemalé radosti dětí, všem diplomy za 1. místo v nejrůznějších kategoriích počínaje největším a nejmenším, nejkrásnějším, nejnápaditějším, nejdovedněji zhotoveným drakem apod. V letových kategoriích získali 1. místo draci za nejdelší dolet, za nejdelší dobu strávenou ve vzduchu, za nejhezčí akrobatický let, ale i za několikanásobné přistání na stromě, za zašmodrchání a podobně. Ostatní si odnesli diplom alespoň za účast.


      Po oficiálním ukončení drakiády se od reprodukované hudby přešlo k živému koncertu, který byl uspořádán na počest nedávno předčasně zesnulého žižkovského básníka a hudebníka Domenika Antonaciho (původem z Itálie). Zatímco draci stále brouzdali oblohou, uvedla svůj kvalitní repertoár pražská blues-bandová skupina XXL, za kterou přijelo na Parukářku i několik jejich příznivců. Následovalo vystoupení další pražská skupina MIDDLE AGE CRISIS, která, ač na Parukářce vystupovala poprvé, své posluchače velmi zaujala a sklidila potlesk a obdiv. To už se ale stmívalo, děti odcházely domů a na Parukářce začala žonglérská ohňová show, která provázela i poslední rockovou kapelu SECOND BAND - zlatý hřeb večera. Těsně před 22.hodinou tato velmi vydařená a letos zřejmě poslední akce skončila.

Luboš Prokop Soudek          

  


Copyright 1998-2015  ©   Lubomír Soudek
Občanské sdružení Parukářka & Parukářka, s.r.o.
xx
 Občanské sdružení Parukářka
 
 Předpověď počasí
 
 Akce a koncerty
Žižkovská smršť 2015

Nedělní koncerty na Parukářce

Žižkovské pivobraní 2015

   Občanský zpravodaj


  Podporují nás

 
 MF DNES
Slavná Parukářka se má bourat, postaví novou
V žižkovské hospůdce Parukářka na Vrchu Svatého Kříže odpočítávají hodiny, kdy budou muset provoz ukončit. Městská část Prahy 3 rozhodla, že bude celá stavba srovnána se zemí. Na místě má vyrůst nové občerstvení. Pět a půl tisíce lidí, kteří podepsali petici, však se změnou nesouhlasí.
Předmětem sporu mezi radnicí Prahy 3 a majiteli Parukářky se stala přilehlá bouda, která byla vystavěna bez stavebního povolení, a pronájem záchodků. Majitel se hájí tím, že podle zákona na tento typ stavby povolení není třeba, stačí pouze oznámení stavebnímu úřadu, které učinil.
"Domnívám se, že Parukářka je polohou a oblíbeností lukrativní, a to vzbuzuje zájem investorů, což chce radnice využít," řekl současný provozovatel Vladimír Gregůrek. Radnice to popírá s tím, že by ráda na místě vystavěla nové, vyhovující občerstvení .

... napsala mimo jiné 2.10.2004 MF Dnes   Prohlášení
Trestní zákoník umožňuje podle § 188a odst.2b stíhat umělce, tvůrce nebo majitele internetových stránek za propagaci drog ve svých dílech:
"Kdo pomocí tisku, filmu, rozhlasu, televize nebo internetu podněcuje a svádí jiného k braní zakázaných drog, může být potrestán až pěti lety odnětí svobody", praví se v novele trestního zákona, který schválily obě komory parlamentu, a podepsal tehdejší prezident Václav Havel.
V praxi by tak doslovné dodržování tohoto zákona mohlo znamenat postih umělců, kteří ve svých dílech třeba i oslavným způsobem pracují s fenoménem nelegálních narkotik.
       Z tohoto důvodu prohlašuje- me, že pokud Vám některé obrázky na těchto stránkách budou připomínat marihuanu, nemají Vás nabádat k jejímu kouření. Jedná se pouze o technické konopí. Protože jsme horolezecká hospoda, ctíme tradice našich předků horolezců, kteří splétali svá lana z konopných provazů.

Nejčtenější články:

Žižkovské Pivobraní 2015
Žižkovské Pivobraní 2014
Knižní slavnost ParukářkaBook 2014
Parukářka - jiný svět nad Žižkovem
Parku Parukářka hrozí další betonování
Co má s hospůdkou společného bunkr
Karel Čapek - Vrch svatého Kříže (1925)


Kdo jsme:

Občanské sdružení Parukářka
Parukářka, s.r.o.
Bunkr Parukářka

Sociální sítě:

Facebook - Chat serveru Parukářka
Facebook - Koalice Parukářka
Facebook - Referendum Parukářka


Facebokářka