www.soudek.cz
Akce a koncerty | Kde nás najdete? | Rezervace |  facebook | Kontakt |
 
     
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 

Akce a koncerty na Parukářce v roce 2014

Občanské sdružení Parukářka je pouze příležitostným pořadatelem některých akcí a koncertů na Parukářce. V minulosti jsme pořádali Den pro Parukářku, Drakiádu, Tankiádu, Dětský den apod. Postupně tuto štafetu převzala Parukářka s.r.o., která ale pořádá pouze koncerty uvnitř v hospůdce nebo na přilehlém prostranství před hospůdkou. V hlavní sezoně probíhají akce zpravidla ve čtvrtek a v neděli.

Zejména na začátku sezony je však většina akcí pořádána jinými subjekty. Vrch sv. Kříže je veřejným prostranstvím a pořádání akcí je nutné v souladu s zákonem oznámit MČ Praha 3. Každoročně se zde například koná Žižkovská smršť, kterou pořádá Občanské sdružení ProDech. Zpravidla je následován festivalem Million Marihuana March, který je tu pořádán od roku 2008 a letos proběhl také třetí ročník Žižkovského pivobraní, festivalu malých českých pivovarů a minipivovarů. Konalo se tu také folklórní setkání Olšanské máje, festival Žižkov sobě, Knižní slavnost ParukářkaBook a v září se každoročně koná kulturně-společenská akce pro celou rodinu "Poznejme se sousedé" a mnoho dalších.

 

Program

Čtvrtek 25.září 2014 Michal Šeps s kapelou
Konečně skvělá muzika. Zpěvák, který to umí pořádně rozjet a rozproudit všechny kolem sebe

Michal Šeps na Parukářce


Neděle 28.září 2014 Každou neděli hraje na Parukářce od 16.hod. DJ CZECH MIKE a jeho hosté
Nebude tomu ani jinak na svatého Václava. Program zveřejníme později ...

Čtvrtek 2.října 2014 Jiříkovo vidění
Podrobnosti na stránkách kapely www.jirikovovideni.cz

Michal Šeps na Parukářce


Jinovatka
Podrobnosti na stránkách kapely na jinovatka.cz

Michal Šeps na ParukářceJak je to s akcemi v bunkru a jak s námi tyto akce souvisí zjistíte v tomto článku

Aktuální informace zveřejňujeme tak, jak nás o nich informují pořadatelé. Proto letos například nebyly na stránce informace o Žižkov sobě.
O akcích z minulého roku si můžete přečíst v článku Konec sezony 2013 na Parukářce nebo můžete nahlédnout do archivu na Akce 2013

Copyright 1998-2014  ©   Lubomír Soudek
Občanské sdružení Parukářka & Parukářka, s.r.o.
xx
 OSP člen Koalice Parukářka
 
 Referendum Parukářka
 
 Zachraňte Parukářku
Zachraňme Parukářku
 
 Předpověď počasí
BlueBoard.cz
   Občanský zpravodaj


  Podporují nás

 
 MF DNES
Slavná Parukářka se má bourat, postaví novou
V žižkovské hospůdce Parukářka na Vrchu Svatého Kříže odpočítávají hodiny, kdy budou muset provoz ukončit. Městská část Prahy 3 rozhodla, že bude celá stavba srovnána se zemí. Na místě má vyrůst nové občerstvení. Pět a půl tisíce lidí, kteří podepsali petici, však se změnou nesouhlasí.
Předmětem sporu mezi radnicí Prahy 3 a majiteli Parukářky se stala přilehlá bouda, která byla vystavěna bez stavebního povolení, a pronájem záchodků. Majitel se hájí tím, že podle zákona na tento typ stavby povolení není třeba, stačí pouze oznámení stavebnímu úřadu, které učinil.
"Domnívám se, že Parukářka je polohou a oblíbeností lukrativní, a to vzbuzuje zájem investorů, což chce radnice využít," řekl současný provozovatel Vladimír Gregůrek. Radnice to popírá s tím, že by ráda na místě vystavěla nové, vyhovující občerstvení .

... napsala mimo jiné 2.10.2004 MF Dnes   Prohlášení
Trestní zákoník umožňuje podle § 188a odst.2b stíhat umělce, tvůrce nebo majitele internetových stránek za propagaci drog ve svých dílech:
"Kdo pomocí tisku, filmu, rozhlasu, televize nebo internetu podněcuje a svádí jiného k braní zakázaných drog, může být potrestán až pěti lety odnětí svobody", praví se v novele trestního zákona, který schválily obě komory parlamentu, a podepsal tehdejší prezident Václav Havel.
V praxi by tak doslovné dodržování tohoto zákona mohlo znamenat postih umělců, kteří ve svých dílech třeba i oslavným způsobem pracují s fenoménem nelegálních narkotik.
       Z tohoto důvodu prohlašuje- me, že pokud Vám některé obrázky na těchto stránkách budou připomínat marihuanu, nemají Vás nabádat k jejímu kouření. Jedná se pouze o technické konopí. Protože jsme horolezecká hospoda, ctíme tradice našich předků horolezců, kteří splétali svá lana z konopných provazů.

Nejčtenější články:

Žižkovské Pivobraní 2014
Knižní slavnost ParukářkaBook 2014
Parukářka - jiný svět nad Žižkovem
Parku Parukářka hrozí další betonování
Co má s hospůdkou společného bunkr
Karel Čapek - Vrch svatého Kříže (1925)


Kdo jsme:

Občanské sdružení Parukářka
Parukářka, s.r.o.
Bunkr Parukářka

Sociální sítě:

Facebook - Chat serveru Parukářka
Facebook - Koalice Parukářka
Facebook - Referendum Parukářka


Facebokářka