www.soudek.cz
Akce a koncerty | Kde nás najdete? | Rezervace |  facebook | Kontakt |
 
     
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 

Akce a koncerty na Parukářce v roce 2015

Občanské sdružení Parukářka je pouze příležitostným pořadatelem některých akcí a koncertů na Parukářce. V minulosti jsme pořádali Den pro Parukářku, Drakiádu, Tankiádu, Dětský den apod. Postupně tuto štafetu převzala Parukářka s.r.o., která ale pořádá pouze koncerty uvnitř v hospůdce nebo na přilehlém prostranství před hospůdkou. V hlavní sezoně probíhají akce zpravidla ve čtvrtek a v neděli.

Zejména na začátku sezony je však většina akcí pořádána jinými subjekty. Vrch sv. Kříže je veřejným prostranstvím a pořádání akcí je nutné v souladu s zákonem oznámit MČ Praha 3.

Každoročně se zde například koná Žižkovská smršť, kterou pořádá Občanské sdružení ProDech. Letos se na Parukářce koná Žižkovská smršť pá-so 22. - 23.5.2015.

Zpravidla je následován festivalem Million Marihuana March, který je tu pořádán od roku 2008. Letos však radnice, vzhledem k narůstajícímu počtu účastníků, doporučila vrácení festivalu zpět na Letnou, kde se konal v letech 1998 - 2007. Letošní ročník ze 9.9.2015 tedy s největší pravděpodobností neproběhne.

Každoročně probíhá také na Parukářce Žižkovské pivobraní, festival malých českých pivovarů a minipivovarů. Letošní čtvrtý ročník se na Parukářce uskuteční 5. - 6.6.2015.

Konají se tu také folklórní setkání Olšanské máje, festival Žižkov sobě, Knižní slavnost Parukářka Book a v září se každoročně koná kulturně-společenská akce pro celou rodinu "Poznejme se sousedé" a mnoho dalších. O všech akcích vás budeme včas informovat.Akce a koncerty na Parukářce v březnu a dubnu 2015

1.dubna 2015

14.dubna 2015

Apriles 2015

Další akce, které se nedostaly na plakáty

a změny programu

25.4.

Apríles 2015

Pravděpodobně první open-air festival letošní sezony se jako doprovodná akce Pražského Majálesu podílí na oslavách studentského měsíce, více ...

22. - 23.5.

Žižkovská smršť 2015 - tradiční open-air festival na Parukářce

Patnáctý ročník Žižkovské smršti proběhne na Parukářce, více ...

5. - 6.6.

Žižkovské pivobraní 2015

I letos můžete vyrazit s celou rodinou na Žižkovské pivobraní na Parukářce, více ...Stránky aktualizujeme z veřejně dostupných zdrojů nebo na základě informací od pořadatelů.
O akcích z minulých let se můžete dozvědět například na těchto stránkách:
Akce na Parukářce v roce 2014
Akce na Parukářce v roce 2013
Konec sezony 2013 na Parukářce
 

Program Bunkr Parukářka

Jak je to s akcemi v bunkru a jak s námi tyto akce souvisí zjistíte v tomto článku


Copyright 1998-2015  ©   Lubomír Soudek
Občanské sdružení Parukářka & Parukářka, s.r.o.
xx
 Občanské sdružení Parukářka
 
 Předpověď počasí
 
 Akce a koncerty
Akce a koncerty na Parukářce v březnu a dubnu 2015

Žižkovská smršť 2015

Žižkovské pivobraní 2015

   Občanský zpravodaj


  Podporují nás

 
 MF DNES
Slavná Parukářka se má bourat, postaví novou
V žižkovské hospůdce Parukářka na Vrchu Svatého Kříže odpočítávají hodiny, kdy budou muset provoz ukončit. Městská část Prahy 3 rozhodla, že bude celá stavba srovnána se zemí. Na místě má vyrůst nové občerstvení. Pět a půl tisíce lidí, kteří podepsali petici, však se změnou nesouhlasí.
Předmětem sporu mezi radnicí Prahy 3 a majiteli Parukářky se stala přilehlá bouda, která byla vystavěna bez stavebního povolení, a pronájem záchodků. Majitel se hájí tím, že podle zákona na tento typ stavby povolení není třeba, stačí pouze oznámení stavebnímu úřadu, které učinil.
"Domnívám se, že Parukářka je polohou a oblíbeností lukrativní, a to vzbuzuje zájem investorů, což chce radnice využít," řekl současný provozovatel Vladimír Gregůrek. Radnice to popírá s tím, že by ráda na místě vystavěla nové, vyhovující občerstvení .

... napsala mimo jiné 2.10.2004 MF Dnes   Prohlášení
Trestní zákoník umožňuje podle § 188a odst.2b stíhat umělce, tvůrce nebo majitele internetových stránek za propagaci drog ve svých dílech:
"Kdo pomocí tisku, filmu, rozhlasu, televize nebo internetu podněcuje a svádí jiného k braní zakázaných drog, může být potrestán až pěti lety odnětí svobody", praví se v novele trestního zákona, který schválily obě komory parlamentu, a podepsal tehdejší prezident Václav Havel.
V praxi by tak doslovné dodržování tohoto zákona mohlo znamenat postih umělců, kteří ve svých dílech třeba i oslavným způsobem pracují s fenoménem nelegálních narkotik.
       Z tohoto důvodu prohlašuje- me, že pokud Vám některé obrázky na těchto stránkách budou připomínat marihuanu, nemají Vás nabádat k jejímu kouření. Jedná se pouze o technické konopí. Protože jsme horolezecká hospoda, ctíme tradice našich předků horolezců, kteří splétali svá lana z konopných provazů.

Nejčtenější články:

Žižkovské Pivobraní 2015
Žižkovské Pivobraní 2014
Knižní slavnost ParukářkaBook 2014
Parukářka - jiný svět nad Žižkovem
Parku Parukářka hrozí další betonování
Co má s hospůdkou společného bunkr
Karel Čapek - Vrch svatého Kříže (1925)


Kdo jsme:

Občanské sdružení Parukářka
Parukářka, s.r.o.
Bunkr Parukářka

Sociální sítě:

Facebook - Chat serveru Parukářka
Facebook - Koalice Parukářka
Facebook - Referendum Parukářka


Facebokářka