1

Akce a koncerty

Občanské sdružení Parukářka je pouze příležitostným pořadatelem některých akcí a koncertů na Parukářce. V minulosti jsme pořádali Den pro Parukářku, Drakiádu, Tankiádu, Dětský den apod. Postupně tuto štafetu převzala Parukářka s.r.o. V současnosti pořádá koncerty pouze uvnitř v hospůdce nebo na přilehlém prostranství před hospůdkou. V hlavní sezoně probíhají akce zpravidla v neděli, příležitostně také ve čtvrtek.


Akce a koncerty na Parukářce v květnu a červnu 2015

Pořádání akcí

Zejména na začátku sezony je však většina akcí pořádána jinými subjekty. Vrch sv. Kříže je veřejným prostranstvím a pořádání akcí je nutné pouze oznámit Městské části Praha 3.


Žižkovské pivobraní 2015

Pravidelné akce

Každoročně se zde například koná Žižkovská smršť, kterou pořádá Občanské sdružení ProDech. Letos se na Parukářce konala od pátku do soboty 22. - 23.5.2015.

V letech 2008 - 2014 se zde konal festival Million Marihuana March za legalizaci konopí. Vzhledem k narůstajícímu počtu účastníku, byl festival přesunut.

Letos na Parukářce proběhne už čtvrtý ročník Žižkovského pivobraní, což je festival malých českých pivovarů a minipivovarů a můžete jej navštívit ve dnech 5. - 6.6.2015.


Žižkov sobě 2015

Další akce

Konají se tu také folklórní setkání Olšanské máje festival Žižkov sobě, Knižní slavnost Parukářka Book a v září se každoročně koná kulturně-společenská akce pro celou rodinu "Poznejme se sousedé" a mnoho dalších.Přehled akcí

Podrobnosti o všech akcích jsou uvedeny na přiložených plakátech.