www.soudek.cz
Akce a koncerty | Kde nás najdete? | Rezervace | Chat - Kniha návštěv | Kontakt |
 
     
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 

Akce a koncerty na Parukářce v roce 2014

Aktualizováno: 17.4.2014

Občanské sdružení Parukářka je pouze příležitostným pořadatelem některých akcí a koncertů na Parukářce. Namátkou uvádíme Den pro Parukářku, Drakiády, Tankiáda, Dětský den apod.

Parukářka s.r.o. pořádá většinou koncerty uvnitř v hospůdce nebo na přilehlém prostranství před hospůdkou. Za pěkného počasí hraje na Parukářce pod záštitou Parukářky s.r.o DJ CZECH MIKE a jeho hosté, kteří hrají před hospůdkou živě!

Většina akcí je však pořádána jinými subjekty. Vrch sv. Kříže je veřejným prostranstvím a pořádání akcí je nutné v souladu s zákonem oznámit MČ Praha 3. Každoročně se zde například koná Žižkovská smršť, kterou pořádá Občanské sdružení ProDech. Další každoroční akcí je například festival Žižkov sobě nebo akce žižkovských neziskovek Fajn den a další. Od roku 2008 se na Parukářce každoročně koná celosvětový festival Million Marihuana March a v roce 2012 a 2013 se na Parukářce konalo Žižkovské Pivobraní, festival malých českých pivovarů a minipivovarů a také folklórní setkání Olšanské máje pořádané Městskou částí Praha 3.


17. dubna 2014 - DEVLES
Koncert na Parukářce pod širým nebem nebo uvnitř v hospůdce

26. dubna 2014 - Apríles 2014: Dirty Blondes + The Rocket Dogz
Neziskový festival pořádaný studenty Arts Managementu VŠE v Praze.
10. května 2014 - Million Marihuana March
Od roku 2008 se na Parukářce každoročně konal celosvětový festival Million Marihuana March. Legalizace konopí má na Parukářce od radnice zelenou.

Milion Marihuana March 10.května 2014


22. května 2014 - Knižní slavnost ParukářkaBook
Tak to teprve bude pravý underground s knihami a bigbeatem.
23. a 24. května 2014 - Žižkovská smršť
Zato 14.ročník festivalu Žižkovská smršť neproběhne opět nikde jinde než na Parukářce a to 23. - 24.5.2014.

Žižkovská smršť Parukářka


6. a 7. června 2014 - Žižkovské pivobraní
Žižkovské pivobraní proběhne letos na Parukářce teprve potřetí, ale díky již prvnímu ročníku získal na oblibě. Loni jej navštívílo více než 11 tisíc návštěvníků. Letos se podle našich informací bude konat 6. - 7.6.2014.

Žižkovské pivobraní 2014 na Parukářce


 

Jak je to s akcemi v bunkru a jak s námi tyto akce souvisí zjistíte v tomto článku

Aktuální informace budou na této stránce přibývat až se začátkem jarní sezony. O akcích konaných v minulém roce si můžete přečíst v článku Konec sezony 2013 na Parukářce nebo můžete nahlédnout na Akce 2013

Copyright 1998-2014  ©   Lubomír Soudek
Občanské sdružení Parukářka & Parukářka, s.r.o.
xx
 OSP člen Koalice Parukářka
 
 Referendum Parukářka
 
 Předpověď počasí
 
 Média o Parukářce

Na Parukářce se chystá nová bouldrovka
Dobré časy na nezávislém kopci
Recenze Hospodského zpravodaje
Der etwas andere Biergarten  Občanský zpravodaj


  Podporují nás

 
  Central Park Praha

V okolí Parukářky vzniká nová komerčně obytná zóna nazvaná Central Park Praha
Příprava vrcholí
Žižkov: brzy dobrá adresa
Inspirace z New Yorku
Rezidenční areál Central Park
The Prague Post

 MF DNES
Slavná Parukářka se má bourat, postaví novou
V žižkovské hospůdce Parukářka na Vrchu Svatého Kříže odpočítávají hodiny, kdy budou muset provoz ukončit. Městská část Prahy 3 rozhodla, že bude celá stavba srovnána se zemí. Na místě má vyrůst nové občerstvení. Pět a půl tisíce lidí, kteří podepsali petici, však se změnou nesouhlasí.
Předmětem sporu mezi radnicí Prahy 3 a majiteli Parukářky se stala přilehlá bouda, která byla vystavěna bez stavebního povolení, a pronájem záchodků. Majitel se hájí tím, že podle zákona na tento typ stavby povolení není třeba, stačí pouze oznámení stavebnímu úřadu, které učinil.
"Domnívám se, že Parukářka je polohou a oblíbeností lukrativní, a to vzbuzuje zájem investorů, což chce radnice využít," řekl současný provozovatel Vladimír Gregůrek. Radnice to popírá s tím, že by ráda na místě vystavěla nové, vyhovující občerstvení .

... napsala mimo jiné 2.10.2004 MF Dnes   Prohlášení
Trestní zákoník umožňuje podle § 188a odst.2b stíhat umělce, tvůrce nebo majitele internetových stránek za propagaci drog ve svých dílech:
"Kdo pomocí tisku, filmu, rozhlasu, televize nebo internetu podněcuje a svádí jiného k braní zakázaných drog, může být potrestán až pěti lety odnětí svobody", praví se v novele trestního zákona, který schválily obě komory parlamentu, a podepsal tehdejší prezident Václav Havel.
V praxi by tak doslovné dodržování tohoto zákona mohlo znamenat postih umělců, kteří ve svých dílech třeba i oslavným způsobem pracují s fenoménem nelegálních narkotik.
       Z tohoto důvodu prohlašuje- me, že pokud Vám některé obrázky na těchto stránkách budou připomínat marihuanu, nemají Vás nabádat k jejímu kouření. Jedná se pouze o technické konopí. Protože jsme horolezecká hospoda, ctíme tradice našich předků horolezců, kteří splétali svá lana z konopných provazů.